gerta nestorowicz

Uwielbiam tworzyć i przenosić swoje nastroje na płótno, papier, albo wyrażać je za pomocą fotografii. Nie uważam się za artystkę, po prostu robię to, co sprawia mi radość. Mam swój kolorowy świat. Niektorym podoba się to co robię i czasami chcą coś kupić. Dla nich właśnie otworzyłam swój kramik internetowy z rękodziełem i od czasu do czasu pojawiam się na jarmarkach.

Nie potrafię się nudzić i wielu twierdzi że jestem pracoholiczką. A ja się upieram, że nie. Tworzę dla przyjemności. A co tworzę? Maluję na wszelkich powierzchniach – na tkaninach, na drewnie, na szkle. Malując często łączę media, materiał, płótno, koronki, do tego kleje i akrylowe farby. Powstają w ten sposób niesamowite kolaże dużego formatu. Od czasu do czasu sięgam po tematykę sakralną. Fascynują mnie bizantyjskie ikony i freski, i choć ikon nie piszę tradycyjnymi metodami są dla mnie ogromną inspiracją. Co jeszcze? Uwielbiam sztukę użytkową i wzelkie formy DIY, czyli Zrób to Sam. Zosią Samosia jetem, zbieram chomikuję i prezrabiam. Nie wyrzucam bo się zawsze może przydać. Zajmuję się artystycznym malowaniem wnętrz. W zimowe długie wieczory dziergam na drutach i szydełku  kolorowe czapkii, kosze, chodniki i dywany.

A kiedy nie tworzę…

Uwielbiam być w drodze! Podróżuję i fotografuję, a zdjęcia z moich podróży publikuję na blogu  www.pocztowkizeswiata.pl.

A kiedy nie robię tego wszystkiego, co wyliczyłam wcześniej, zajmuję się nauką (wiedzy zdobwanie to równiez moja słabość), tworzeniem stron internetowych.

Tak że muszę już lecieć, bo mam pełne ręce roboty 🙂